Malownicza miejscowość w Beskidzie Sądeckim


"Mystkowianie" wyruszają na podbój Rosji.

Podbili już Litwę i Turcję, ale im mało. Teraz wybierają się 3000 kilometrów od swej siedziby z zamiarem podboju Rosji. Pewnie im się uda, jeśli ich wesprzemy, bo z potrzebnych 70 tysięcy złotych brakuje już tylko kilku. W zamian oferują hojne prezenty!

Zespół Regionalny Mystkowianie

Jak przypomina zespół, koncertowali już m. in. pod Kaplicą Ostrobramską w Wilnie, w sanktuarium w La Salette, w węgierskich winnicach, przed Parlamentem Europejskim w Strasburgu oraz przed tureckim Ministrem Kultury w Eskisehir, a teraz mają kolejny cel - Rosję!

Teraz Zespół Regionalny Mystkowianie został zaproszony jako reprezentacja Polski na największą folklorystyczną imprezę czterolecia – VI World CIOFF Folkloriada w rosyjskiej Ufie. Zespół spędzi tam 10 dni. Koncertów ma być kilkanaście. Podróż do odległej 3000 km od Mystkowa Ufy sporo kosztuje. Każdy z członków Zespołu składa się na wyjazd, ale pieniędzy nadal potrzeba. Stąd prośba o wsparcie "Mystkowian". Zespół przygotował specjalny projekt „Wesprzyj lachowską przygodę do Rosji” w serwisie Polakpotrafi, dzięki temu można wspomóc zespół z Mystkowa, by bez problemów mogli polecieć i zaprezentować się pod Uralem.

"Mystkowianie" zapowiadają nie tylko olbrzymią wdzięczność za wsparcie, ale również unikalne upominki oraz nagrody, m.in. lachowskie skarpety na drutach, niespodzianki z Rosji, bluzy sportowe, wycieczki z przewodnikiem, lachowską kolację i wiele, wiele innych. (opr. red.)

Źródło: sadeczanin.info - dodano: 2021-10-04 13:27:38